Persian_Category آئين نامه اجرايي قانون آموزش مداوم

آئين نامه اجرايي قانون آموزش مداوم


آئين نامه اجرايي قانون آموزش مداوم جامعه پزشكي كشور

 
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

هيأت وزيران در جلسه مورخ 10/2/1376 بنا به پيشنهاد شماره 6565 مورخ 2/7/1375 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و به استناد ماده (6) قانون آموزش مداوم جامعه پزكشي كشور مصوب 1375 آئين‌نامه اجرايي قانون ياد شده را به شرح زير تصويب نمود:

 

آئين‌نامه اجرايي قانون مداوم جامعه پزشكي كشور

ماده 1- اهداف كلي اجراي قانون آموزش مداوم جامعه پزشكي كشور مصوب 1375 كه در اين آئين‌نامه به اختصار قانون ناميده مي‌شود، ارتقاي سطح دانش و مهارتهاي شغلي موضوع ماده (1) قانون، بهينه‌سازي خدمات بهداشتي درماني كشور و دستيابي به استانداردهاي كارآمد و مطلوب خدمات پزشكي و حرفه‌هاي وابسته منطبق با نيازهاي جامعه به روشهاي ياده شده زير است:

الف افزايش سطح آگاهيهاي علمي، دانش فني و مهارتهاي حرفه‌اي مشمولان قانون.

ب به هنگام كردن دانش پزشكي مشمولان قانون به منظور آشنايي با تازه‌هاي علمي و عملي حرفه مربوطه و  انطباق آنها با نيازهاي جامعه.

ج آشنا كردن جامعه پزشكي با سياستها، جهت‌گيريها و اولويت‌هاي بهداشتي -  درماني كشور و جلب مشاركت آنها.

د تقويت و تحكيم آموخته‌هاي درست قبلي.

هـ - آشنايي جامعه پزشكي با استانداردهاي كارآمد و مطلوب خدمات پزشكي و حرفه‌هاي وابسته.

ماده 2- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با همياري سازمان امور اداري و استخدامي كشور تشكيلات لازم براي تحقق اهداف قانون را پيش‌بيني مي‌كند.

ماده 3- چگونگي كنترل و شركت افراد مشمول قانون (موضوع ماده 1 و تبصره 3 و 4 آن و ماده 4) به شرح زير تعيين مي‌شود:

1- پزشكان، دندانپزشكان، دكتراي داروساز، متخصصان علوم آزمايشگاهي، دكتراي حرفه‌اي علوم آزمايشگاهي و دكتراي علوم بهداشتي در زمان صدور پروانه اشتغال اعم از پروانه مطب دائم يا موقت يا پروانه تأسيس و مسئول فني مؤسسه، اززمان فارغ‌التحصيلي موظف به ارائه گواهي شركت در برنامه‌هاي آموزش مداوم تا آن زمان هستند و پس از آن نيز بايد هر (5) سال يك بار براي تمديد آن، پس از كسب امتيازهاي لازم آموزش مداوم اقدام كنند، در غير اين صورت پروانه اشتغال اشخاص ياد شده تا تمديد مجدد و شركت در دوره‌هاي آموزشي مطابق ضوابط، اعتبار ندارد.

2- شاغلان حرف وابسته پزشکی نظیر مامایی، فیزیوتراپی، ساخت اندام مصنوعی، ساخت عینک طبی، لیسانسهای داروسازی، توانبخشی، دندانسازان تجربی و کلیه مشمولان قانون مربوط به مقررات امور پزشکی و دارویی و مواد خوردنی و آشامیدنی -  مصوب 1334 و اصلاحات بعدی آن نیز موظف به ارایه گواهی شرکت در برنامه های آموزش مداوم هستند و پس از آن نیز باید هر 5 سال یک بار برای تمدید آن، پس از کسب امتیازهای لازم آموزش مداوم اقدام کنند، در غیر این صورت پروانه اشتغال آنها از درجه اعتبار ساقط می شود.

3- کلیه اقشار پرستاری شاغل لیسانس و بالاتر که مشمول قانون هستند، برای ارتقای گروه و ارزشیابی موظف به ارائه گواهی شرکت در دوره های آموزش مداوم مربوط هستند.

4- صاحبان پروانه تأسيس و مسئول فني مؤسسات پزشكي (بيمارستان، درمانگاه، مركز جراحي محدود و معين، راديولوژي، فيزيوتراپي، طب هسته‌اي، داروخانه، آزمايشگاه و نظاير آن) كه داراي يكي از مدارك دكتراي پزشكي، دندانپزشكي، علوم آزمايشگاهي، داروسازي و دكتراي حرفه‌اي علوم آزمايشگاهي باشند در هنگام اخذ پروانه يا تمديد پروانه خود هر 5 سال يك بار موظف به ارايه گواهي آموزش مداوم هستندو تمديد پروانه، منوط به ارائه گواهي آموزش مداوم مي‌باشد.

 
                                                                                                                                          ادامه...

 

 

بازديدكنندگان

امروز: 108
ديروز:255
اين هفته: 525
هفته‌ي گذشته: 1735
اين ماه: 2260
ماه گذشته: 2737
افراد آنلاين:1
اعضا ی آنلاین : 0
مهمان آنلاین : 1

اوقات شرعی

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.