استفاده از دستگاه های خشک کن دست توصیه نمی شود هوای ناپاک در هفته هوای پاک استنشاق کنید! خواب رفتن دست ها از پیشگیری تا درمان کسب ربته دوم در رتبه بندی جهانی 4ICU

استفاده از دستگاه های خشک کن دست توصیه نمی شود

نتايج حاصله از تحقيقات انجام شده حاکی از آن است که افرادی که در مقابل خشک کن های برقی قرار می گیرند احتمالا بیشتر در معرض ابتلا به باکتری هایی هستند که این هوای داغ به سوی آنها گسیل می دارد.به گزارش وب دا ،…

ادامه مطلب

هوای ناپاک در هفته هوای پاک استنشاق کنید!

ادادشت روز: 29  دي الي پنج بهمن هفته هواي پاک نامگذاري شده است ، نامگذاري نمادين اين هفته به معني آن است که به فکر آسمان شهرمان باشيم و از آن غافل نشويم .به گزارش وب دا ، اين روزها قصه آلودگي هواي شهرهاي بزرگ…

ادامه مطلب

خواب رفتن دست ها از پیشگیری تا درمان

اکنون شده وقتی طولانی‌مدت گوشی تلفن یا چادرتون را نگه داشته‌ايد، احساس کنید دستتان خواب رفته و یا سنگین شده است؟! یا صبح‌ها که از خواب بیدار می‌شوید و حتی شب‌ها هنگام خواب، احساس سوزن‌سوزن و بي‌حس شدن دست‌ها بطوري که نتوانید براحتی دست خود…

ادامه مطلب

کسب ربته دوم در رتبه بندی جهانی 4ICU

در جديدترين رتبه بندي وب سايت دانشگاههاي جهان 4ICU دانشگاه علوم پزشکي مشهد در رده دوم کشوري در ميان دانشگاههاي علوم پزشکي کشور قرار گرفت.به گزارش وب دا ، در اين رتبه بندي که نتايج آن در 20 ژانويه 2014 اعلام شده است دانشگاه علوم…

ادامه مطلب
 
Persian_Category ادامه آئين نامه اجرايي قانون آموزش مداوم

ادامه آئين نامه اجرايي قانون آموزش مداوم


تبصره 1- كليه شاغلان حرف وابسته پزشكي در بخش خصوصي كه نياز به مجوز يا پروانه كار ندارند طبق قانون موظف به شركت در دوره‌هاي آموزش مداوم بوده و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي دستورالعمل مربوط را تنظيم و اجرا مي‌كند. براي اين گروه كارت اشتغال توسط دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي، درماني صادر مي‌شود.

تبصره 2- چگونگي شركت و كنترل اقشار پرستاري شاغل در بخش خصوصي توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با همكاري سازمان نظام پزشكي جمهوري اسلامي ايران تنظيم مي‌شود.

ماده 4- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني مسئوليت اجراي ماده (3) اين آئين‌نامه را در هنگام صدور يا تمديد پروانه اشتغال، مجوز دفتركار و پروانه‌هاي تأسيس و مسئول فني برعهده دارند.

ماده 5- مصاديق تسهيلات و امتيازهاي مندرج در بند (2) ماده (4) قانون، كه افراد مشمول در زمان استفاده از آن موظف به ارائه گواهي شركت كامل در دوره‌هاي آموزش مداوم هستند عبارتند از: مأموريت در داخل و خارج كشور، استفاده از سهميه دارو، لوازم طبي و آزمايشگاهي، امتيازهاي نوبت داروخانه و آزمايشگاه، استفاده از تسهيلات بانكي، شركت در امتحانات تخصصي، استفاده از بورس تحصيلي و فرصت مطالعاتي.

تبصره شوراي عالي آموزش مداوم جامعه پزشكي مجاز است هر (5) سال يك بار در راستاي سياستهاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مصاديق تسهيلات و امتيازها را تعديل، اضافه يا كم كند.

ماده 6- تنها مورد معذوريت از شركت در برنامه‌هاي آموزش مداوم، عدم فعاليت حرفه‌اي فرد مشمول قانون است. مرجع تشخيص معذوريت براساس دستورالعملي كه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با همكاري سازمان نظام پزشكي جمهوري اسلامي ايران تهيه مي‌كند، تعيين مي‌شود.

ماده 7- كليه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات و شركت‌هاي دولتي و وابسته‌ به دولت، همچنين بخشهاي خصوصي و ساير دستگاهها، موظف به رعايت مفاد اين آئين‌نامه و ايجاد امكان شركت پرسنل بخش مشمول قانون در دوره‌هاي آموزش مداوم هستند.

ماده 8- منابع پيش‌بيني شده در بندهاي "الف"؛ "ب" و "ج" ماده (5) تنها در زمينه اجراي آموزش مداوم هر دانشگاه استفاده مي‌شود.

تبصره اعتبارات سالانه مورد نياز براي اجراي قانون در هر دانشگاه پيش‌بيني مي‌شود.

ماده 9- تعيين مقدار حق ثبت‌نام شركت كنندگان در برنامه‌هاي مختلف آموزشي، با دريافت و بررسي نظرات دانشگاه‌ها توسط شوراي عالي آموزش مداوم جامعه پزشكي تعيين و ابلاغ مي‌شود.

ماده 10- كليه شركتهاي دارويي (توليدي و توزيعي) موظفند معادل يك درصد (1%) فروش خود را (موضوع بند "الف" ماده (5) قانون) به طور جداگانه در فاكتورهاي فروش درج و مبالغ آن را در پايان هر ماه به حساب خزانه كه از سوي خزانه دارايي كل بدين منظور تعيين و افتتاح مي‌شود، واريز كنند. شركتهاي ياد شده موظفند هنگام تقاضاي تسهيلات ارزي، دريافت يارانه و سهميه‌هاي دارويي، مدارك پرداخت (1%) فروش خود را به معاونت درمان و داروي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ارايه كنند.

تبصره وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است هنگام رسیدگی مالیاتی شرکتهای یاد شده، برگ تسویه حساب یک درصد (1%) را براساس نمونه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شرکت مربوط مطالبه یا فیشهای واریزی به حساب خزانه داری کل را کنترل کند.

 

                                                                                                 حسن حبیبی

                                                                                                                       معاون اول رئیس جمهور

 

بازديدكنندگان

امروز: 140
ديروز:260
اين هفته: 1326
هفته‌ي گذشته: 655
اين ماه: 2146
ماه گذشته: 3537
افراد آنلاين:1
اعضا ی آنلاین : 0
مهمان آنلاین : 1

اوقات شرعی

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.